Menu

Ktunnel Nedir

İnternet kullanımı ile birlikte insanların son zamanlarda yeni tanıştıkları, daha önceden de var olan uygulamalar mevcuttur. Kurumlar tarafından yada kanunlar çerçevesinde yasaklanarak girişi engellenene sitelere giriş yapabilmek için bir takım işlemlerin yapılabilmesi gerekir. Yada internet sayfalarında daha hızlı gezintiler yapmak istiyorsanız, yine bilgisayarınız üzerinden yapılacak olan ayarlamalara ihtiyaç duyulmaktadır. Yasaklanan sitelere giriş imkanı için kullanılan programlar dışında birde kendinizin yapabileceği işlemler arasında VPN uygulamaları hakkında bir takım bilgilere sahip olmanız gerekmektedir.

KTUNNEL nedir sorusunun cevabı ise işte bu alanlarda gizli. Cevap olarak internet kullanıcılarına bu alanda hizmet veren, birçok sayıda VPN desteği sağlama imkanı verebilen online sunucu noktalarının bulunmasında size yardım ettiğini görebileceksiniz. Fiziksel olarak yapılan işlemler ile birlikte sitelerin girişlerinin yasaklanması ve engellenmesi DNS sunucular ile yapılan işlemler sonucunda gerçekleşmektedir.

DNS sunucuları ile yapılan işlemler ile otomatik olarak algılanan DNS sunucu kapsamında bilgisayar ayarlarınızda belirlenen otomatik DNS sunucuları ile işlemler yapılmaktadır. Yayın yapılan kurum üzerinden sitelerin sunum yaptığı DNS sunucuları engellendiğinde sizin bu ulaşıma girişiniz engellenir. Pratik olarak şu örnekle açıklayayım. Siz alışveriş merkezine gitmek istiyorsunuz. Alışveriş merkezinin anayolu üzerinde yapılan bir kapatma işlemi yüzünden aracınız ile bu alışveriş merkezine itme imkanınız engellenmiş. Yapacağınız şu alışveriş merkezine gitmek için belirtilen adres yerine ara sokaklarda bulunan alanlardan gitmeniz gerekecektir. Yasaklanan sitelere giriş ile ilgili yöntem aynı bu şekilde yapılmaktadır. Ancak DNS sunucu ayarlarını yapmayı bilmeyenler ne yapacak? İşte bu alanda size hizmet veren VPN sistemleri seçenekleri ile birlikte hiçbir program uygulaması indirmeden, DNS ayarlarınızı değiştirmeden sizlerin sitelere girişlerinize girmenize yardımcı olacaktır. Yasaklanan siteye giriş ile birlikte bu sitelerde paylaşımlar yapabilmenize, sitenin içeriğinde rahatlıkla gezinebilme lüksüne sahip olabileceksiniz.

KTUNNEL sistemi ile birlikte internet kullanıcılarının sadece yasaklı siteler içerisinde rahatlıkla gezinebilmeleri sağlanmaz. Bu sistem sayesinde sizin bilgisayarınızın giriş yaptığı IP adresleriniz gizlenebilir, bu gizlilik içerisinde internetteki varlığınız anonim bir duruma gelir. Aynı zamanda hız ayarlarında da bir yükselme olacaktır. Bu hız sayesinden hem görünmez bir gezinti, hem de VPN sistemleri sayesinde internet özgürlüğünün tüm güzelliklerinden hür bir şekilde yararlanabileceksiniz. IP gizlenmesi ile birlikte internetinizin güvenliği konusunda artık kafanızda hiçbir soru kalmayacak. Ktunnel sayesinde artık kişisel bilgileriniz konusunda endişelere son vereceksiniz. Hem görünmez bir şekilde internet üzerinde hızlı gezintiler sağlayabilecek, hem de yapılan her türlü engellemeye karşı istediğiniz bilgilere özgürce ulaşım imkanına sahip olabileceksiniz.

İnternet ortamında bulunan ve çoğu internet kullanıcısının bilmediği binlerce sayıda IP adresi ve DNS sunucu adresleri mevcuttur. Bu alanda sizlerin internet üzerinden gezi yapmanızı sağlayabilecek Ktunnel, her türlü sorun ve sorular karşısında sizlere hizmet vermeye son sürat devam edecektir.

7 Comments
  1. limewire 26 Eylül 2013 / Cevapla
    • admin 07 Ekim 2013 / Cevapla
    • sado 29 Ekim 2013 / Cevapla
  2. ali 05 Kasım 2013 / Cevapla
  3. Şafak Demir 12 Kasım 2013 / Cevapla
    • admin 12 Kasım 2013 / Cevapla
  4. sinan 19 Ocak 2014 / Cevapla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KTUNNEL