Vtunnel | Ktunnel Giriş

Pek çok proxy servisinin olmasından dolayı, tünnel kelimelerinin başlarına sürekli olarak farklı harfler getirilmektedir. vtunnel ktunnel gibi. Aslında o harflerin bir önemi yoktur. Tünel kelimesi bilgisayarlar veya akıllı cihazlarınızda internet’e açılırken bağlandığınız sayfalara gezindiğiniz sitelerde aracı olma görevi görür.

Bu tür sitelerin açılış amacı, yasakları aşmak içindir. Dünya’nın dört bir yanında kullanılan bir servistir.  Her ülkenin kendine göre yasakları, kuralları vardır. Bu nedenle erişim engellemesi getirilmesi kaçınılmazdır. Sürekli olarak yasaklanmış web sitelerine bir yenisi eklenmektedir. Bunları TİB üzerinden kontrol etmek mümkündür. Durum böyle olunca o tür sitelere giriş yapmak zorlanıyor. Bilgisayarımızdaki var olan bilgiler ile bağlanmak mümkün olmayıp yöntemler sayesinde erişebilirsiniz. En sıklıkla kullanılanlardan biri ise vtunnel’dir. Özellikle’de yasaklı sitelerin çok olduğu ülkelerde daha yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Sistem işleyişi;

Yasaklı sitelere giriş üst kısımda görmüş olduğunuz gibi erişim aracı bulunmaktadır. Giriş yapmak ve erişim sağlamak istediğiniz sitenin adresini eksiksiz yazın. Daha sonra sağ kısımda bulunan “Giriş” butonuna tıklayarak hızlı bir şekilde bağlanabilirsiniz.

Etiketler :
Benzer Yazılar
Yorumlar
 1. mustafa sarikaya diyor ki:

  acamiyorum

  • admin diyor ki:

   Türkiye sunucularında problem olduğundan ötürü şuan DNS ayarları üzerinden bağlanmanız mümkün. En kısa sürede sorun çözülecektir.

 2. serhan diyor ki:

  neden açılmıyor ne zaman sorun çözülecek..

  • admin diyor ki:

   Merhaba Serhan bey, sunuculardaki IP adreslerindeki problemlerden ötürü aksaklıklar olmaktadır. En kısa sürede düzelecektir. Diğer kategorilerde bulunan makalelere göz atarak sorununuzu çözebilirsiniz.

 3. arzu diyor ki:

  buradan tweet girilirmi

  • admin diyor ki:

   Merhaba arzu hanım, evet twitter kapatılmış. Fakat sitemiz üzerinden detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Dilerseniz araç çubuğunu kullanarak dilerseniz dns değiştirme işlemlerini yaparak bağlanmanız mümkün.

 4. serhat diyor ki:

  Ben telefondan youtubeye giremiyorum dns felan bişeyler diyor ne yapabilirim

 5. ahmet diyor ki:

  Süper olmuş teşekkür ederim hızlı ve kullanışlı görünüyor

 6. serhat diyor ki:

  Galaxi s4 yazmıştım ama yorumlarda gözükmüyoBu sitede yayınlanan yazılar kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz. Tüm hakları saklıdır.