Yasaklı sitelere giriş

8 ay önce admin tarafından yazıldı, 85.580 views kez görüntülendi ve hakkında 14 yorum yapıldı.

Ktunnel giriş  sitesi olarak yıllardır farklı sektörlerde hizmet vermiş İnternet ekipmanı dahilinde bir çok sektöre el atarak kullanıcılarımıza kaliteli hizmetler sunmaktayız.  yasaklı sitelere erişim sağlamanızı ve giriş yapmanızı sağlamak temel amaçlarımızdan biridir. 2001 yılından beridir iç içe olduğumuz her gün yeni bir farklı hizmetle sizlere bilgi, paylaşımlar aktarmakta olup aktarmaya devam edeceğimizi temin ederiz.

Ktunnel 1 yıldır yolculuğunda, değişimi her zaman bir adım önde giderek sadece Türkiye’de değil bütün ülkelerde Avrupa’nın bir çok kullanıcılarına’da en kaliteli hizmetler vererek başarı elde etmiştir. Tüm faaliyetlerinde uluslararası standartlara uyum ve sürekli gelişim amacını gözeten ktunnelgiriş.com ekibi, İnternet üzerinde yakalamış olduğu başarıyı dünyada hedefine ulaşmak için adım adım ilerleyen bir firmadır. Yasaklı sitelere giriş yapmanızı sağlayan üst kısımda yer alan kurmuş olduğumuz eklenti sayesinde sorunsuz bir şekilde bağlanabilirsiniz.

İnternet kullanımının artması ile birlikte bir çok sektörü sekteye uğratan web siteleriyle karşılaştığımız aşikar. Kullanıcıların bu kavramla büyümesinden dolayı, internet kullanımında hiç bir sınır yoktur düşüncesi ile hareket etmesi sonucunda bu tür sitelerin çoğalmasından dolayı daha iyileştirilmiş bir ortam oluşturmak için alınan kararlar sonucunda pek çok site günümüzde kapatıldı ve kapatılmaya devam etmektedir. Kapatılan sitelerin çoğu illegal olsa bile bazen kullanıcılardan kaynaklı problemlerin mahkemelere taşınması sonucunda bir çok bilgi paylaşım sitesi’de erişim engeline maruz kalabiliyor. “usulsuzluk içeren hiç bir şeyde sınırsız özgürlük yoktur” gerçek hayatta geçerli olan kurallar sanal ortamda’da aynıdır.

İnternet ile tanıştıktan sonra sınırsız özgürlük dünyasına açılan perdelerin aralandığını düşünerek dilediğimiz şekilde hareket edebiliyorduk. Herkesin sınırsız bir özgürlüğe sahip olduğunu düşünerek bilinçsizlikler sonucunda doğan pek çok zararın önüne geçmek için 2002 yılında hükümetimiz tarafından bu duruma el konuldu. Böylesine bir platformu değiştirmek ve daha elverişli hale getirmek için pek çok algoritma geliştirildi. Kullanıcılar için tehlike içeren, kumar şiddet vb. web sitelerine ulaşım engellenmeye çalışıldı. Bu yasaklar sonucunda pek çok popüler uygulamalar ve dns değişikliği sonucunda girildi. Şuan bir çok televizyon kurulları ile yarışmaya başlayan youtube, daha öncede ülkemizde yasaklılar listesinde yerini almıştı. Kaldırılan içerikler ve iyileştirmeler sonucunda açılsa bile, tekrardan düşmüş olduğu hatalar sonucunda ve bir çok sebepten ötürü 2014 yılında tekrardan bu eylem devam etmekte, kişilerin haklarının gasp edildiği kişinin mağduriyetine sebep olduğu haberleri ile karşılaşıyoruz.
Kişilerin bu tür sitelere girişi için hiç bir şekilde teşvike yol açmamakta olup, kullanıcıların yanlış yönlendirmeler sonucunda karşılaşacağı tehlikelerden korumak ve yabancı servisleri kullanmalarını engellemek için bilgiler sunmaktayız. Türlü erişimler sonucunda girişler mümkün olsa bile, eğer bu kuralları biliyor, servis sağlayıcıları otoritesini kabul ediyorsanız bu durum şu şekil işliyor. Yazının tamamını okuyarak internettin özgürlük dünyasına açılan kapılar sayesinde tekrardan hayat bulacaktır.

İlk olarak intetnetten özgürlüğün kısıtlandığı yıllarda kullanılan başlıca uygulamalarından birini anlatalım. İnternet ilk yasaklanmaya başladığı dönemlerde alternatif engel aşma yöntemi bilgisayarların DNS ayarlarını değiştirmekti. Bu ayarları değiştirmek kullanıcılara uzun seneler boyunca erişim sağlamasına yeterli olduğunu söyleyebiliriz. Kısa bir işlem sonucunda eklenen IP adresleri sonucunda erişime engelli sitelere giriş olanağı sağlanarak kullanıcıların istedikleri gezinmesini sağladı. IP adresleri büyük firmalar tarafından kullanıcılara fayda sağlayan bir hizmet oldu. IP’ler ilk olarak ise web sitelerinin sunucularında barınmaya başlayarak alan adları için işlev görse bile internet çağının ilerlemesi ile birlikte pek çok işlev için kullanılmaya başladı diyebiliriz.
Şuan kullanımını gerçekleştirdiğimiz bağlantı mantığı bile bunun üzerinden geçmektedir. DNS ayarı yüzünden facebook ve twitter gibi pek çok sosyal ağlara erişim sağlayamayan pek çok kullanıcı vardır. Bu sebeple DNS ayarını tekrardan statik yani eski ayarlara çektikleri zaman sayfanın tekrar açıldığını fark edeceklerdir. Bu yöntemlerini yerini gün geçtikçe farklı servisler yani filtresiz giriş yöntemleri aramaya başladılar.

Program aracılığı ile sınırsız erişim sağlandı, ancak program kurucuları tarafından kötü yazılımlar gizli kodlar ekleyen kullanıcılar yüzünden, mağduriyetler doğmaya başladığından ötürü pek güven sağlamamaktadır. Bu nedenle en bilindik yöntemlerden biri ise günümüzde filtresiz giriş, internet üzerinde bulunan web sitelerinde yasaklı sitelere giriş özelliği ile bağlanmak daha mantıklı gelmeye başladı en popüler olanlardan biri ise herkesin daha önce kullandığı ve erişim engeli dendiği zaman akıllara ilk ktunnel gelmektedir. Sorunlarınızı konu altında bulunan yorum bölümünden bizlere ileterek destek alabilirsiniz.

Etiketler:
Sonraki Yazı
Şuan da zaten son yazıdasınız!

Benzer Yazılar

yasak giriş programı
Yasaklı sitelere giriş programı, internet ortamında her hafta bir program çıkarılıyor yeni eklentiler yazılıyor. Sürekli olarak hosts dosyaları değiştiriliyor. Bazen farklı farklı DNS adresler paylaşılarak kullanıcıların kullanarak yasakları kaldırma...
Özbellek
İnternet üzerinden erişim imkanı sağlayan tüm web sunucuların dns sunucularıda farklıdır. Erişim sağladığınız internet sağlayıcısı Dns adreslerini çoğu zaman otamatik vermekle birlikte bazende isteğe bağlı olarak getirilir. İşletim sistemlerinin bir ...
Tunnel bear
Ücretsiz olup Amerika İngiltere'den erişilebilen (Türkiye) ve diğer ülkelerde dahil olmak üzere yasaklanmış sitelere erişim sağlamaktadır. Yani diğer bir deyimle, İngiltere'de kapalı olmayıp ama hangi başka bir ülkede kapalı olursa olsun o ülkeden er...
Yorumlar ( 14 )
 1. ahmet diyor ki:

  çok güzel

 2. mustafa diyor ki:

  çok iyi

 3. zehra diyor ki:

  Üstün bilgi ve tecrübelerinizden dolayı öncelikle sizleri kutlarım. Her gün yeni farklı içeriklerle karşımızda oluyor ve yararlı bilgiler paylaşıyorsunuz. Tebrikler.

 4. ahmet diyor ki:

  yasaklı sitelere nasıl girebilirim tşk ler

 5. Berna diyor ki:

  Youtube nasil girebilirim lütfen yardım edin

  • admin diyor ki:

   Web sitemiz üzerinde bir çok dns işlemi mevcut veya sitemizin anasayfasın’da bulunan yasaklı giriş özelliğini kullanabilirsiniz.

 6. Rabia Koçak diyor ki:

  Dns kullanımı daha önce ilk tercihimdi fakat son zamanlarda artık bu ayarları da işlev görmemesi bilgisayar ayarlarını silmek zorunda kaldım. Sitede bir çok konu var ve tam olarak sorunumu giderecek programı bulamadım hangisini önerirsiniz?

 7. Zeki diyor ki:

  Yasaklı tüm sitelere girebiliyorum ama biraz ağırlık var bence VPN kullanmak daha mantıklı

  • admin diyor ki:

   VPN kullanmak daha mantıklı olabilir fakat her VPN servisinin güvenli olduğu’da söylenemez. Çünkü bir çok kullanıcının mağduriyetini göz önüne almak ve virüslerle mücadele etmek zorunda kalabilirsiniz.

 8. admin diyor ki:

  Biz teşekkür ederiz. Değerli ziyaretçimiz. Amacımız kaliteli paylaşımlar ve yardımda bulunmak.


Uyarı: Ktunnelgiris.com adlı sitemiz yasaklı sitelere giriş özelliğini ve desteğini başka bir sitenin alt yapısını kullanarak kullanıcılara yardımcı olmayı hedeflemektedir. Yasaklı sitelere giriş işlemleri hiçbir şekilde sitemiz üzerinden yapılmamaktadır.  Site kullanıcıları 5651 sayılı kanun'un ilgili maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre kullandıkları yasaklı giriş aracından sorumludur, kullanıcı bazlı herhangi bir durumdan Ktunnel giriş sitesi sorumlu değildir. Tüm hukuksal bildirimlerde bulunmak için [email protected] adresi ile iletişime geçebilirsiniz bu çerçevede, Ktunnelgiris.com yönetimi en geç 10 iş günü içerisinde dönüş yapacaktır.